Підписання меморандуму між Укроборонпромом і Prozorro

Фев 20, 2021

Підписання меморандуму між Укроборонпромом і Prozorro

Керівництвом Укроборонпрому офіційно оголошено про відкриття Реєстру нерухомого майна державних оборонних підприємств концерну, що буде доступне для здачі в оренду. Задля забезпечення прозорості процесу передачі нерухомості в оренду підписаний меморандум с державним підприємством «Прозорро.Продажі».

Бути в курсі останніх новин, ознайомитися з особливостями роботи електронної системи Prozorro завжди можна на офіційному сайті Асоціації «Біржові та електронні майданчики»: aeaep.com.ua.

Умови оренди через ProZorrro

Відповідно до підписаних документів на електронному порталі буде розміщуватися лише надлишкова нерухомість Укроборонпрому, що ніяким чином не задіяна у виробничому процесі концерну.

В погодженні рішення про передачу майна для здачі в оренду братимуть участь представники службі безпеки, юридичного департаменту, відповідальні особи за управління активами Укроборонпрому. На остаточне рішення комісії впливатимуть відомості, отримані з електронного паспорту безпеки відповідного державного підприємства.

Меморандумом відзначається, що нерухомість, яка буде виставлена на торгах не може бути передана в суборенду. До торгів заборонено допускати будь-яких осіб-учасників, що мають відношення до Росії.

Куди будуть спрямовані кошти, виручені від оренди?

Варто відзначити, що до складу Укроборонпрому належать 116 державних підприємств, з яких 21 підприємство знаходиться на окупованій території. В володінні концерну 7441 об’єктів нерухомості (будівель, складів). Загальна площа – приблизно 9 000000 кв. м. Близько 2 000000 кв. м – нерухомість, що знаходиться в надлишку та незадіяна у виробництві.

Надання відкритого доступу до Реєстру нерухомого майна для оренди – забезпечення процесу прозорості передачі площ, будівель в оренду.

Отримані Укроборонпромом кошти від зданої в оренду нерухомості  будуть направлені на розвиток тих підприємств, яким це майно офіційно належить. Кошти будуть витрачені на закупівлю нового виробничого обладнання, вдосконалення потужностей, повне або частково переоснащення приміщень. За необхідності будуть виплачуватися заборгованості по заробітній платі працівникам підприємств, оплачувати рахунки за спожиті комунальні послуги (якщо на момент отримання коштів таку борги будуть наявні).

отcl24